Předtím, než svou digitální publikaci zveřejníte (u digitálních časopisů) nebo pošlete ke schvalovacímu procesu (u Triobo Single), nezapomeňte si správnost a funkčnost interaktivních prvků zkontrolovat na reálném tabletu. K tomu slouží vydavatelská čtečka Triobo Reader, která je zdarma k dispozici jak pro zařízení Apple iOS, tak i pro Android. Návod, jak Triobo Reader používat, máte k dispozici zde.

Pokud publikujete pro Apple i pro Android, důrazně doporučujeme kontrolu na obou typech zařízení. Nespoléhejte na to, že se tablety s Androidem budou vždy chovat identicky jako Apple. Rizikové jsou tablety s Androidem verze 4.0, jejichž operační systém má bohužel řadu nedostatků. Tyto chyby jsou sice dávno opravené v novějších verzích Androidu (4.1 a výše), nicméně řada výrobců tabletů stále ještě prodává verze staré.

Pokud u Androidu 4.0 narazíte na nedostatky vůči vašemu záměru s konkrétním interaktivním prvkem, je nutné aktualizovat operační systém – nebo interaktivní prvek vymyslet jinak. Problém je v operačním systému tabletu, nikoli v řešení Triobo.

Doporučujte svým čtenářům, aby si vybírali pouze takové tablety, u nichž výrobce garantuje aktualizace Androidu a opravy chyb; verze 4.1 je už výborně použitelná.